Failed to load licensing components!

Please RE-INSTALL / REPAIR SKIN! DO NOT UNINSTALL THEME which will cause unrecoverable data loss!
1 خدمات نمای اسپایدر
2 خدمات نمای فین گلس
3 خدمات دربهای شیشه ای سکوریت
4 خدمات نمای کامپوزیت
5 خدمات ویترین های شیشه ای
6 خدمات کرکره های اتومات
7 خدمات یرق آلات NHN
8 خدمات شیشه های لمینت
10 خدمات شیشه دکوراتیو
11 خدمات شیشه های دوجداره
12 خدمات کابین دوش حمام
13 درب اتوماتیک شیشه ای
14 اجرای خدمات مربوط به شیشه
15 هندریل های شیشه ای
16 شیشه های دکوراتیو
17 پارتیشن شیشه ای
18 شیشه های ترکیبی با استیل
19 طراحی و مهندسی نماهای مدرن
20 نمای کرتن وال
21 ترموود
22 سرامیک خشک
23 شیشه های سکوریت
24 شیشه های لمینت
25 شیشه های دکوراتیو
26 شیشه دو جداره
27 موتور های اتوماتیک
28 موتور کرکره
29 موتور های درب شیشه ای
30 هندریل و پای نرده
31 پایه ها
32 کامپانت دفنی
33 کامپانت رو کار
34 یراق آلات شیشه
35 انواع استوپ
36 انواع لولا ها
37 انواع دستگیره ها
38 انواع بست و اتصالات
39 انواع فریم ها
40 انواع قفل ها
41 انواع ریل ها
42 یراق آلات اسپایدر
43 اسپایدر فیکس
44 فین گلس
45 اسپایدر کلمپ
 

نمای اسپایدر:
استفاده از نمای اسپایدر جدیدترین راه حل برای ایجاد هر نوع سطح شیشه ای با حداکثر شفافیت در ساختمان است اعم از اینکه این سطح بعنوان نمای ساختمان،پوسته کاذب،دیوار جداکننده و یا حتی نرده ایفای نقش نماید .

به طور کلی مزایای اصلی نمای اسپایدرعبارتند از :

1- دستیابی به حداکثر شفافیت :


به دلیل مقاومت بسیار بالای آلیاژ خاص که عمدتاً قطعات اسپایدری از آن ساخته می شوند، ابعاد این قطعات نسبت به بارسطحی که می تواندد تحمل کنند بسایر کوچک است همچنین به سبب حذف پروفیل های نگهدارنده سرتاسری در اطراف شیشه ها امکان دستیابی به حداکثر شفافیت در نمای اسپایدر وجود دارد .

2- کاهش وزن ساختمان :

قدرالسهم وزن قطعات نگهدارنده شیشه در نمای اسپایدر نسبت به میزان سطح نمای ساختمان بسیار ناچیز است و این مهم ترین دلیل کاهش وزن نمای ساختمان در سیستم نمای اسپایدری است .

3- مقاومت در برابر نیروهای دینامیکی :


بدلیل رفتار مستقل واحدهای شیشه در سیستم نمای اسپایدری کلیه نیروهای دینامیکی وارد بر نمای ساختمان اعم از باد،زلزله و ... بر پوسته شیشه ای بین قطعات شیشه تقسیم میشوند و در نتیجه امکان ایجاد مقاومت بالاتری نسبت به سیستم های نماسازی شیشه ای مشابه مثل استفاده از نمای فریم لس در برابر نیروهای دینامیکی وجود دارد .

 

4- کاهش میزان اتلاف انرژی :


بدلیل عدم وجود پل حرارتی بین فضای داخلی و خارجی در سیستم نما اسپایدر میزان اتلاف انرژی در سیستم اسپایدری به شدت کاهش می یابد و همچنین با انتخاب شیشه های خاص در این سیستم می توان میزان هدرفت انرژی را به حداقل رساند .

سیستم نمای شیشه ای اسپایدرمتشکل از قطعات و عضو های عنکبوتی شکل از جنس استنلس استیل ، گرید 304 یا 316 می باشد.نحوه اتصال شیشه ها وبارگذاری سیستم نما بصورت نقطه ای می باشد.

مشخصه های فنی نمای ساختمان:

 مشخصه های فنی نمای ساختمان:

نمای ساختمان | آسادر


مشخصه های فنی نمای ساختمان:
1. عایق بودن نسبت به سرما و گرما: مصالح مختلف ساختمانی ضریب انتقال حرارت و ظرفیت گرمایی ویژه مختلفی دارند و در نتیجه عملکرد حرارتی متفاوتی خواهند داشت. یک سیستم نمای موفق، نمایی است که زیبایی و بهره‌وری انرژی را باهم داشته باشد. داشتن نمایی که عملکرد حرارتی خوبی داشته باشد مستقیماً مصرف انرژی را تحت تأثیر قرار می‌دهد لذا در نمای ساختمان، استفاده از مصالحی که ضریب انتقال حرارتی کمتری دارند، باید مورد توجه قرار گیرد.
2. عایق بودن نسبت به صوت: نمای ساختمان می‌تواند به عنوان یک عایق صوتی ایده‌ال و مناسب عمل کند. توجه به این ویژگی به خصوص برای ساختمان‌هایی که در شهرهای بزرگ صنعتی و تجاری و یا در کنار مسیر گذراصلی واقع شده‌اند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.
3. مقاومت در برابر زلزله
4. مقاومت در برابر ضربه
5. مقاومت در برابر یخ‌زدگی
6. مقاومت در برابر آتش‌سوزی
7. مقاومت در برابر جداشدن و افتادن از نما
8. انعطاف‌پذیر بودن در اجرای نما: مصالحی که بتوان آنها را در نماهای با اشکال هندسی متنوع ( نماهای مدرن) بکار برد.
9. سبک بودن
10. قابل اجرا بودن در ساختمان‌های مرتفع
11. نما به عنوان رابط: نمای ساختمان باید به شکلی طراحی شود که علی‌رغم حفاظت محیط داخل از بیرون، ارتباط فضای بیرون را با محیط داخل ساختمان به خوبی برقرار کند. مثلاً امکان تابش نور به داخل و یا امکان استفاده از چشم‌انداز بیرون وجود داشته باشد.
12. نمای هر ساختمان به عنوان عنصری از نمای مجموعه شهری: ما در فضای شهری با یک ساختمان روبه‌رو نیستیم، در واقع هر ساختمان جزئی از فضای شهری محسوب می‌شود که نمای آن بر فضاهای عمومی تأثیرگذار است و زیبایی آن منوط به هماهنگی با سایر عناصر آن مکان است.
13. زیبایی نما: زیبایی جزء جدایی‌ناپذیر هر نما می‌باشد. همچنین زیبایی و چگونگی نما معرف هنر و کیفیت کار مهندس معمار و طراح ساختمان نیز می‌باشد.
14. نمای ساختمان و شرایط محیطی: نمای هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی از جمله آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلاینده‌های هوا در مناطق مختلف، متفاوت می‌باشند. مصالحی که در نماهای شهرهای بزرگ و صنعتی که آلایندگی بالایی دارند، به کار می‌روند در مقایسه با مصالح کاربردی برای نمای شهرهای کوچک که هوای پاک دارند متفاوت است. همچنین نمای ساختمان در مناطق سردسیر به لحاظ میزان مقاومت در برابر یخ‌زدگی یا عایق بودن نسبت به سرما و گرما با نمای قابل کاربرد در مناطق گرمسیر متفاوت می‌باشد.
15. قیمت تمام شده نما: یکی از شاخصه‌های بسیار مهم در انتخاب نما، قیمت تمام شده آن است. هرچه قیمت نما افزایش یابد، قدرت خرید کاهش یافته و دایره مصرف‌کنندگان آن نما محدودتر خواهد شد.
16. سرعت اجرای نما: با توجه به اینکه طولانی شدن در بهره‌برداری از هر پروژه ساختمانی می‌تواند عامل افزایش هزینه‌ها و افت ارزش پول شود، لذا سرعت در اجرای نما بسیار مؤثر خواهد بود.

با توجه به مشخصات فنی ذکر شده برای نماها در ادامه به توضیح مختصری در ارتباط با انواع نماهای رایج و معایب و مزایای فنی و کاربردی آنها می پردازیم

نمای سنگ طبیعی:

دو گروه از سنگ‌های طبیعی که در نمای ساختمان به کار می‌روند سنگ‌های آهکی و سنگ‌های آذرین هستند. سنگ نما باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا بتواند در برابر عوامل جوی (آفتاب، باران، یخبندان و باد) و آلایندهها دوام بیاورد. بنابر این سنگی که جهت نما استفاده می‌شود باید شرایط زیر را داشته باشد:

1. متناسب با آب و هوای منطقه باشد: سنگ باید متناسب با شرایط اقلیمی انتخاب گردد مثلاً در مناطق سرد و مرطوب، سنگ باید دارای تخلخل بسیار کم باشد و گرنه ممکن است بر اثر یخبندان متلاشی شود یا در مکان‌هایی که امکان وزش طوفان شن وجود دارد، سنگ در معرض سایش بوده و باید مقاومت به سایش بالا داشته باشد.
2. داشتن قابلیت صیقل خوردن و برش.
3. داشتن مقاومت‌ کششی و خمشی نسبتاً بالا.
4. ترکیبات کانی شناسی سنگ باید در نظر گرفته شود: کانیهای مضر (کانیهای آهن) در برابر آب و هوا اکسیده شده و در نتیجه فرسودگی زودرس را به وجود می آورند. وجود ناخالصی به صورت مجتمع در یک نقطه و یا یک امتداد، نقطه ضعف بوده و می تواند باعث تخریب سنگ شود.
5. داشتن چسبندگی خوب با ملات
6. دارای جذب آب قابل قبول.
7. داشتن رنگ ثابت در برابر بخارها، گازها و پرتو آفتاب

کیفیت و مشخصات ژئومکانیکی سنگ های ساختمانی یکی از شاخص های اصلی در تعیین نوع کاربرد آنهاست. درایران ذخایر قابل توجهی از سنگهای تزئینی در طرحها و رنگ های مختلف وجود دارند. باید سعی شود ویژگی های کیفی و کمی این سنگها همچون مشخصات فیزیکی، شیمیایی، کیفیت برش، ساب و صیقل پذیری بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی مورد بررسی قرار گرفته و اعتماد مصرف کننده از طریق تهیه مشخصات کیفی سنگهای تزئینی جلب شود و زمینه لازم برای افزایش صادرات فراهم گردد.

مزایای سنگ نمای طبیعی:
1. زیبایی و تنوع رنگ.
2. وزن: سنگ گرانیت درای وزن بالایی نسبت به سایر نماها می باشد. امروزه استفاده از سنگ های آهکی متخلخل(تراورتن) و بهبود کیفیت آنها با استفاده از انواع رزین ها تا حدی این نقص را برطرف کرده است.
3. عایق صوت و حرارت: این ویژگی منحصر به سنگ تراورتن می باشد.
4. دوام: سنگ های گرانیت و تراورتن دارای استقامت ودوام بالایی می باشند. گرانیت ها از مقاومت سایشی و خمشی بالایی برخوردارند. در کل انواع مختلف سنگ در صورت استفاده مناسب با دوام بوده و مقاومت بالایی دارند.
5. مقاوم در آتش سوزی.
6. انعطاف پذیری در اجرا و قابلیت فرم پذیری مناسب بر روی کلیه سطوح.
7. کاربرد در محیط های صنعتی: سنگ گرانیت صیقلی در برابر نفوذ آب و ضربه مقاوم است و در محیط های اسیدی قابل کاربرد است در مقابل می توان برای محیط های قلیایی نیز از انواع سنگ های آهکی استفاده کرد.

معایب سنگ نمای طبیعی:

1. صرفه اقتصادی: سنگ ها به لحاظ بالا بودن قیمت و هزینه نصب مقرون به صرفه نمی باشند. البته با در نظر گرفتن کیفیت و زیبای می توان قیمت بالای آنها را نادیده گرفت.
2. جرم پذیر بودن: انواع سنگ به دلیل طبیعی بودن جرم پذیر می باشند ذرات معلق هوا را به خود جذب کرده و به مرور زمان کدر می شوند. البته امروزه با استفاده از پوشش های هوشمند نانو که سبب خودتمیزکنندگی نماهای سنگی می شود این مشکل را برطرف کرد.
3. کمرنگ شدن در معرض نور آفتاب.
4. خاصیت رادیو اکتیو: سنگ گرانیت بدلیل داشتن خاصیت رادیو کتیو مناسب جهت استفاده در نماهای بسته نمی باشد.
5. سرعت اجرا: زمان بر بودن نصب انواع سنگ.
6. غیرقابل اجرا بودن در دمای زیر ۵ درجه سیلسیوس.
7. عدم چسبندگی مناسب بین بدنه ساختمان و سنگ گرانیتی بدلیل تخلخل کم و جذب آب پایین سنگ های گرانیتی. مرمر به لحاظ جذب آب و چسبندگی دوغاب حالتی بینابین گرانیت و تراورتن دارد و از این نظر دارای برتری نسبی هستند. لازم به ذکر است که اگر از روش نصب دوغاب سیمان استفاده شود احتمال کنده شدن سنگ از روی نما وجود دارد بنابراین با اسکوپ کردن پشت سنگ آن را روی نما محکم میکنند در غیر اینصورت باید اندکی بعد از نصب جهت جلو گیری از ریزش سنگها،تک تک آنها را به نما پیچ کرد که ظاهر خوبی ندارد.

روش دیگر روش خشکه چینی است، که در این روش با استفاده از پروفیل و نبشی های فلزی پشت کار را شاسی کشی کرده و سنگ را که بصورت تایل میباشد بوسیله گیره روی شاسی محکم میکنند.

کامپوزیت سنگ طبیعی:

در این روش پلاک های نازک شده سنگ طبیعی (به ضخامت ۱ تا ۵ میلی متر) را بر روی لایه های کامپوزیتی(یه عنوان مثال آلومینیوم با طرح لانه زنبوری، شیشه و …)وصل می کنند. کامپوزیت سنگی از مزایایی نمای سنگ طبیعی و نماهای کامپوزیتی به طور همزمان برخوردارمی باشند. علاوه بر این با توجه به با ارزش بودن سنگ طبیعی می توان از حجم مشخصی از سنگ استخراج شده حداکثر استفاده مفید را داشت.به دلیل زیبایی ایجاد شده توسط سنگ طبیعی این محصول کاربرد های وسیعی پیدا کرده است .
کامپوزیت های سنگی قابلیت استفاده برای نماهای خارجی، داخلی،کف ساختمان، آسانسور و … داراست.

Related

Share

Post a Comment

  • مزایای اسپیس فریم
  • به طور کلی مزایای اصلی نمای اسپایدرعبارتند از
  • قطعات اسپایدری
  • نصب و اجرای شیشه اسپایدر

New Page 2

مزایای اسپیس فریم :

1- کاهش وزن ساختمان

قطعات نگهدارنده شیشه به دلیل وزن و حجم کم نسبت به پروفیل های آلومینیومی و فلزی از بار ساختمان می کاهد.

2- مقاومت در برابر عوامل طبیعی

هر کدام از شیشه ها در این سیستم روی نگهدارنده های مخصوص خود که قابلیت لرزه پذیری را دارند سوار می شوند. از آنجایی که بین شیشه ها فاصله ای حدود 20میل اتخاذ می شود ، علاوه بر اینکه فضایی برای حرکت احتمالی ناشی از زلزله ، باد ، نشست و انقباض و انبساط دارند، فشاری به شیشه ها وارد نمی شود.

توجه: فاصله بین شیشه ها توسط چسب سیلیکون پر و آب بندی می شود.

3- دستیابی به حداکثر شفافیت و کاهش اتلاف انرژی

با استفاده از قطعات خاص نگهدارنده ، پروفیل های آلومینیومی حذف شده ، که باعث یکدستی شیشه ها و عدم تبادل انرژی توسط پروفیل ها می شود.

4- با کمک نوعی اورینگ که در حفاظ گاز دار شیشه قرار می گیرد می توان شیشه هایی تا 4 جداره و لمینیت اجرا کرد..

5- دیگر مزایای

سرعت و دقت بالا، قابلیت ترکیب با متریال های دیگر، سهولت ،اجرای سطوح پیچیده ، استفاده از یراق آلات جهت بازشوها ، قابلیت شکل پذیری ، چاپ سیلک روی شیشه ، استفاده از شیشه های ضد اشعه آفتاب و گرما ،

 

New Page 2

به طور کلی مزایای اصلی نمای اسپایدرعبارتند از :

1- دستیابی به حداکثر شفافیت :

به دلیل مقاومت بسیار بالای آلیاژ خاص که عمدتاً قطعات اسپایدری از آن ساخته می شوند، ابعاد این قطعات نسبت به بارسطحی که می تواندد تحمل کنند بسایر کوچک است همچنین به سبب حذف پروفیل های نگهدارنده سرتاسری در اطراف شیشه ها امکان دستیابی به حداکثر شفافیت در نمای اسپایدر وجود دارد .

2- کاهش وزن ساختمان :

قدرالسهم وزن قطعات نگهدارنده شیشه در نمای اسپایدر نسبت به میزان سطح نمای ساختمان بسیار ناچیز است و این مهم ترین دلیل کاهش وزن نمای ساختمان در سیستم نمای اسپایدری است .

3- مقاومت در برابر نیروهای دینامیکی :

بدلیل رفتار مستقل واحدهای شیشه در سیستم نمای اسپایدری کلیه نیروهای دینامیکی وارد بر نمای ساختمان اعم از باد،زلزله و ... بر پوسته شیشه ای بین قطعات شیشه تقسیم میشوند و در نتیجه امکان ایجاد مقاومت بالاتری نسبت به سیستم های نماسازی شیشه ای مشابه مثل استفاده از نمای فریم لس در برابر نیروهای دینامیکی وجود دارد .

4- کاهش میزان اتلاف انرژی :

بدلیل عدم وجود پل حرارتی بین فضای داخلی و خارجی در سیستم نما اسپایدر میزان اتلاف انرژی در سیستم اسپایدری به شدت کاهش می یابد و همچنین با انتخاب شیشه های خاص در این سیستم می توان میزان هدرفت انرژی را به حداقل رساند .

سیستم نمای شیشه ای اسپایدرمتشکل از قطعات و عضو های عنکبوتی شکل از جنس استنلس استیل ، گرید 304 یا 316 می باشد.نحوه اتصال شیشه ها وبارگذاری سیستم نما بصورت نقطه ای می باشد.

New Page 2

 نصب و اجرای شیشه اسپایدر:
به‌جرئت می‌توان گفت نصب و اجرای شیشه اسپایدر یکی از پیچیده‌ترین کارهای نصب در ساختمان و سازه‌ها می‌باشد. محاسبه دقیق به همراه اجرای با دقت شیشه اسپایدر می‌بایست باهم انجام‌شده و حتی اختلاف محاسبه میلی‌متری به دلیل ساختار شبکه‌ای به کیفیت کار آسیب جدی ‌می‌زند. اندازه‌گیری قبل از شروع و تولید شیشه اسپایدر نیز نقش به سزایی در بهتر شدن کیفیت پروژه دارد.
در شیشه اسپایدر امکان خطا در واحد میلی‌متر نیز وجود نداشته و هر نوع محاسبه خطابه پروژه آسیب جدی می‌زند. شیشه اسپایدر از آن دسته نماهایی می‌باشد که با سبک مدرن امروزی هماهنگی دارد و ضمن جلوه زیبایی که به ساختمان می‌بخشد باعث فراگیر شدن نور طبیعی در کل ساختمان شما می‌شود.
شیشه اسپایدر
شرکت آسادور  یکی از صاحبان این سبک نمای ساختمان می‌باشد که شیشه اسپایدر را به‌راحتی تولید و نصب می‌نماید. اتصالات شیشه اسپایدر از فولاد ضدزنگ می‌باشد و به‌گونه‌ای ساخته‌شده که در برابر رطوبت قوی باشد.
استفاده از شیشه اسپایدر در نمای ساختمان، بدون هیچ فریمی بکار برده می‌شود و این یعنی هیچ مانعی در تماشای بیرون وجود نخواهد داشت. پانل شیشه‌ای شیشه اسپایدر، معمولاً دارای ضخامت 10-12 میلی‌متر می‌باشد. معماران و برج‌سازان بزرگ، امروزه به ساخت نماهای شیشه‌ای با استفاده از شیشه اسپایدر روی آورده‌اند.
چراکه در این نوع نما از هیچ قطعه اضافی به‌جز اتصالات اسپایدر استفاده نمی‌شود. شیشه اسپایدر از جنس شیشه نشکن می‌باشد و در برابر طوفان و هر ضربه‌ای مقاوم می‌باشد و البته شیشه اسپایدر دارای عایق حرارتی و صوتی نیز می‌باشد.
با توجه به جذابیت بصری شیشه اسپایدر، نمای شیشه‌ای عنکبوتی یا شیشه اسپایدر معمولاً در نمای وزارتخانه‌ها، هتل‌ها، فرودگاه‌ها و ساختمان‌های اداری مورداستفاده قرار می‌گیرد. فن‌آوری مورداستفاده برای اتصال پانل‌های شیشه‌ای با استفاده از اتصالات اسپایدر از فولاد ضدزنگ می‌باشد، پانل‌های شیشه اسپایدر، به‌صورت تک جداره یا دوجداره و با عایق حرارتی ارائه می‌گردد، این پانل‌های شیشه اسپایدر توسط اتصالات فولاد ضدزنگ در چهار، شش یا چند نقطه به یکدیگر متصل می‌گردد.
پانل‌های شیشه اسپایدر به دو صورت ثابت و کشویی نصب می‌گردد تا در صورت لزوم بازشوند. سیستم‌های نما شیشه اسپایدر علاوه بر مقاومت در برابر باد و عناصر دیگر، عایق حرارتی و صوتی، در برابر آتش مقاوم می‌باشد. ترکیب فولاد و شیشه اسپایدر نیز به‌طور گسترده در نمای ساختمان و سقف سازی استفاده می‌شود.